Warsztaty w Lublinie – relacja
20 listopada 2024 odbyły się warsztaty w Lublinie. Program spotkania: Dostosowanie zajęć edukacyjnych dla osób ze szczególnymi potrzebami - prow....
8 stycznia 2025 odbyły się warsztaty w Olsztynie w hotelu Pirat.
Program spotkania:
Olga Michalik – specjalistka ds. dostępności, ekspertka w zakresie projektów społecznych i środowiskowych, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu równoważonego rozwoju i odpowiedzialności środowiskowej w Głównej Szkole Handlowej. Wykładowczyni na kierunku „Audytor i koordynator dostępności” w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi szkolenia, warsztaty i konsultacje dla kadr instytucji kultury i centrów edukacyjnych z zakresu zwiększania ich dostępności dla publiczności podczas korzystania z zajęć edukacyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w edukacji dzieci i młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnościami i w spektrum autyzmu z zakresu historii, kultury i natury.
W latach 2011-2023 w Muzeum Łazienki Królewskie odpowiadała za działanie związane z ofertą lekcji muzealnych dla uczniów szkół oraz koordynowała autorski projekt działań edukacyjnych „Muzeum dostępne” dla osób zagrożonych wykluczeniem społeczno-kulturowym. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektów stypendialnych wypracowała rekomendacje dotyczące zapewnienia dostępu do kultury i edukacji osobom z niepełnosprawnościami i w spektrum autyzmu.
Autorka „Katalogu dobrych praktyk w zakresie udostępniania wystaw i oferty muzeów zwiedzającym o indywidualnych potrzebach”, publikacji „Inkluzywne muzeum” oraz „Narzędziownika” w publikacji „Poradnik: Odbiorca kultury w kryzysie zdrowia psychicznego”. W swojej pracy ceni kontakt z ludźmi, wymianę doświadczeń i działania ukierunkowane na zmianę społeczną.
PUNKTY WARSZTATÓW:
Podczas spotkania omówiliśmy wybrane rozwiązania zapewniające dostępność zajęć zarówno w grupach integracyjnych, jak i grupach tworzonych przez osoby z niepełnosprawnościami i w spektrum autyzmu.
Z kolei Anna Dębicka opowiedziała uczestnikom o rybach i przetworach rybnych i o tym, na co zwracać uwagę kupując ryby, by chronić bioróżnorodność.
Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu “Co kupować, aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku proekologicznych postaw konsumenckich” przy dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
20 listopada 2024 odbyły się warsztaty w Lublinie. Program spotkania: Dostosowanie zajęć edukacyjnych dla osób ze szczególnymi potrzebami - prow....
14 stycznia 2025 odbyły się warsztaty w Warszawie w Budynku Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW, ul. Ciszewskiego 8....
Początkiem września w Gołdapi odbyła się XXI międzynarodowa konferencja naukowa „Żubr w Puszczy Rominckiej”. To cykliczne spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie...